کوچه مروی
کوچه مروی

کوچه مروی یکی از زیبا ترین کوچه های بازار بزرگ تهران هستش که هنوز بوی تهران قدیم رو میشه داخلش احساس کرد.

این کوچه بیشتر به لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین انواع خوراکی‌های خارجی نظیر شکلات‌ و قهوه معروفه ولی میشه انواع کالاهارو داخلش پیدا کرد مخصوصا تو بازارچه مروی که داخل همین کوچه قرار گرفته.  

این کوچه در فاصله کمی از جاذبه‌های شهر مانند ساختمان شمس‌العماره، سرای روشن، بازارچه قدیمی مروی و... قرار داره و معروف‌ترین فلافلی تهران نیز در ابتدای کوچه مروی فعالیت می‌کند.

کوچه مروی اکنون تبدیل به پیاده‌راهی برای گردشگران شده و مغازه‌های آن نماسازی و کف کوچه سنگ‌فرش شده است. همه روزه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی برای دیدن این کوچه و جاذبه‌های گردشگری اطراف آن و همچنین خرید به این کوچه می‌روند.

دبیرستان مروی که اکنون به حوزه علمیه مروی تبدیل شده است، در این کوچه قرار دارد و همچنین بازار رضای مروی، از مراکز خرید معروف این کوچه به حساب می‌آید.

مدرسه مروی

مدرسه یکی از سازه‌های کهن کوچه مروی است که در سال ۱۲۳۱ هجری شمسی به دستور فخرالدوله ساخته شد و نخستین آموزشگاه دینی شهر تهران محسوب می‌شد. در زمان رضاشاه مدرسه مروی به دبستان و دبیرستان تبدیل شد. سپس کسانی در آن درس خواندند که در سال‌های بعد، از نام‌آوران فرهنگ و هنر ایران شدند؛ اشخاصی مانند جلال خالقی‌مطلق، مرتضی ممیز، پرویز تناولی، جلال آل‌احمد، ابوالقاسم حالت، حسین الهی قمشه‌ای و... 

این سازه در آغاز دهه ۶۰ هجری شمسی مورد بی‌مهری قرار گرفت تا اینکه بعد از سال‌ها فعالیت علمی، به حوزه علمیه تبدیل شد.

بورس :آرایشی و بهداشتی
آدرس :تهران - خیابان 15 خرداد - خیابان ناصر خسرو - کوچه مروی

مسیریابی کوچه مروی روی نقشه

برای دیدن لیست فروشگاه های این بازار بر روی لینک زیر کلیک نمایید

لیست فروشگاه های کوچه مروی
سایر بازارهای تهران
 • بازار سلطانی
  بورس اکسسوری
 • خیابان صابونیان
  بورس بلور و کریستال
 • پاساژ شانزه لیزه
  بورس لباس مجلسی
 • کوچه رفاهی
  بورس سفره عقد،لوازم نامزدی
 • logo