قبل رفتن به بازار این نکات رو یادت باشه

بازار رفتن و خرید کردن دلیل می‌خواهد و نمی‌توانید همینطور وارد بازاری مانند بازار تهران شوید و انتظار داشته باشید که به سرعت به نیازهای خود برسید. این بازار مانند شهری پر پیچ و خم شما را در خود غرق می‌کند.

بهترین کاری که قبل از رفتن به بازارهایی مانند بازار تهران می‌توانید انجام دهید آن است که ابتدا لیست خریدی از تمام وسایل مورد نیازتان و راسته مربوطه آن تهیه کنید.

برای مثال برای خرید خشکبار می‌توانید ابتدا بازار چهارسوق را گشت بزنید. راسته جعفری برای پوشاک زنانه و دخترانه مناسب است.

برای طلا و جواهر، راسته زرگرها؛ برای لوازم خانگی، حاجب الدوله؛ برای لوازم تحریر، بازار بین‌الحرمین؛ کوچه مروی برای لوازم آرایشی و پاساژ مشیر خلوت برای خرید کیف و کوله مناسب هستند.

بازار بزرگ تهران همانطور که در بالا گفتیم، دارای تیمچه‌ها و سراهای زیادی است که هر کدام مربوط به مشاغل خاصی می‌شود. با انتخاب و تهیه لیست خرید می‌توانید با سرعت بیشتری به وسایل مورد نیاز خود برسید.

 

نکته مهمتر که قبل از رفتن به بازار تهران باید در نظر داشته باشید، آن است که برای رفتن به بازار ساعات اولیه روز و یا نهایتا اوایل عصر را در نظر بگیرید. یک خرید خوب نیازمند گشتن بسیار، انتخاب هوشمندانه و خرید مقرون به صرفه است.

این کار به زمان کافی نیاز دارد و نمی‌توانید انتظار سرعت بالا را در خریدهای خوب داشته باشید. گشت و گذار در بازار قدیمی تهران به پیاده‌روی طولانی و مداوم نیاز دارد و باید زمان کافی برای این کار را هم داشته باشید. به همین دلیل سعی کنید تا از اوایل روز به بازار بروید تا نهایتا سر فرصت به خرید خود برسید

logo