مراکز خرید شیراز

شهر شیراز بازارهای زیادی دارد که هر کدام از آن ها با کالاهای متنوع خود می توانند بازدید کنندگان را ساعت ها مشغول نمایند.

از بازار سنتی و تاریخی وکیل با معماری اصیل گرفته تا مجتمع تجاری خلیج فارس که ششمین مجتمع بزرگ تجاری در جهان و اولین در ایران است.

بیشتر مردم، شیراز را تنها با بازار وکیل می شناسند در صورتی که در این شهر زیبا، بازارها و مراکز خرید جذاب دیگری نیز وجود دارد. البته در این موضوع که بازار وکیل شیراز معروف ترین و تاریخی ترین بازار این شهر است شکی نیست اما به عنوان یک مسافر و گردشگر بد نیست از جذاب ترین مراکز خرید شیراز اطلاع داشته باشید.

البته موارد متنوع دیگری هم وجود دارد که مهمترین انها عبارتند از :

بازار وکیل شیراز،بازار حاجی شیراز،مجتمع تجاری خلیج فارس،بازار مسگرهای شیراز،سرای مشیری شیراز،مجتمع تجاری زیتون فارس،مجتمع تفریحی گردشگری هامون شیراز

لازم به ذکر است که شیراز یکی از کلان‌شهرهای اصلی و یکی از توریستی‌ترین شهرهای کشور است. این شهر به‌علت تاریخ و فرهنگ غنی خود، آثار باستانی، آب‌وهوای معتدل و… از مقاصد گردشگری ایران است که نه تنها هم‌وطنان، بلکه گردشگران خارجی را نیز به خود جذب می‌کند. از طرفی به‎علت نزدیکی این شهر به شهرهای جنوبی ایران، اجناس زیادی که از طریق مرزهای جنوبی وارد کشور می‌شوند، با قیمت‌هایی بسیار به‌صرفه‌تر از تهران و شهرهای دیگر، در شیراز به فروش می‌رسند. بنابراین طبیعی است که کسب‌وکارهایی مانند مرکز خرید شیراز پررونق باشند. همه‌روزه در تمام سال، گردشگران به‌دنبال خرید سوغاتی، صنایع دستی، یادگاری و حتی خرید مایحتاج خود هستند.

با ما همراه باشید ...

logo