معروفترین مراکز خرید کرج

معروفترین مراکز خرید کرج

معروفترین مراکز خرید کرج

مرکز خرید یا پاساژ خرید یا مجتمع خرید در دوران گوناگون، با جای دادن حجره‌ها و مغازه‌ها در درون خود نقش نوعی بازارچه یا مرکز خرید را ایفا می‌کردند.

امروزه پاساژها در درون یک ساختمان یا مجموعه‌ای از ساختمان‌ها قرار دارند؛ که شامل فروشگاه‌های گوناگون هستند و با راهروهای مرتبط با هم باعث آسانی دیدار مشتریان از فروشگاه‌ها می‌شوند.

راهروهای یک پاساژ می‌تواند بن‌بست یا مرتبط با راهروهای دیگر باشد. پاساژهای امروزی معمولاً چندطبقه بوده و راهروها در طبقات گوناگون بر روی هم قرار گرفته‌اند.

در گذشته بازار، قلب زندگی تجاری بود اما امروزه مراکز خرید بزرگ جایگزین شده‌اند.

فضای غیرطبقاتی، غیرتمایز یافته و حضور مشتریان و فروشندگان مرد از ویژگی‌های بازار می‌باشد و بیشتر مشتریانی که قصد خرید دارند به بازار مراجعه می‌کنند، ولی مراکز خرید بزرگ امروزی طراحی فضای طبقاتی با نورپردازی و معماری زنانه دیده می‌شود و تمرکز بر حضور مشتریان و فروشندگان زن است و غالباً در حاشیه شهرها ساخته می‌شوند و سعی بر برآورده شدن نیازهای تفریحی و سرگرمی مشتری است تا از طریق آن مراجعه مشتریان به مرکز خرید بیشتر شده و باعث بالا رفتن فروش شود.

همچنین مراکز خرید بزرگ عموماً در حاشیه شهرها ساخته می‌شوند.


بازارهای شهری زیادی در سطح شهر کرج وجود دارند.ما درلینک زیر لیستی از تعدادی از بهترین پاساژها برای خرید در کرج را برای معرفی به شما عزیزان تهیه کردیم.

 

لیست مراکز خرید کرج آدرس،شماره تماس و فروشگاه های فعال در آن

 

مطالب مرتبط :